Botnet nedir, DDOS Nedir, Zombi Ağı Nedir?

SİBER SAVAŞ = BOTNETLAR!

Önceki dönemlerinde Savaşlar Tarihin, cephe ziyaretinde meydanlarda askeri Olarak gerçekleşirken, Gelişen dünya ziyaretinde Teknolojiler, zamanla Çeşitli savaş yöntemlerini üretmiştir. Günümüzün en Gelişmiş ülkeleri’ndeki Arasında Modern savaş teknikleri çağın safra yeni; psikolojik savaş, algı operasyonları, manipülasyonlar ziyaretinde siber saldırılar profesyonel Olarak uygulanmakta Izlenmektedir ettik.

Yeni dünyanın, soğuk savaşı Olarak Bilinen Siber Savaş dosyasini aralamaya devam ediyoruz. Şimdi, Siber saldırılarda en çok Kullanılan yöntemlerden Botnet, DDOS, Zombi, DOS Attack Konularına AYRINTILI Olarak değineceğim.

Dijital dünya ziyaretinde siber suçların en çok merak edilen Botnetsaldırılarının gerçek Yüzünü görmeye ziyaretinde yüzbinlerce zombiden OLUŞAN siber orduları keşfe çıkmaya hazır mısınız?

BOTNET’E Giriş

Hacker’lar zevk yada Bir amaç uğruna sistem, web sitesi, e-posta yada sosyal medya (facebook, twitter, instagram) hesabı hacklemeye devam etse de; bilgisayar korsanlarının asıl gözde aracı bunlardan Farklı OLUP, kendilerine Daha çok gelir ziyaretinde Daha çok gücü verecek olan, Binlerce zombiden OLUŞAN botnet ağlarıdır.

Belli Bir Ücret karşiliginda ddos ​​HİZMETİ veren hacker’lar, geliştirdikleri botnet ağı ile Büyük Bir sanal orduya Sahip olabiliyor. Şöyle ki sadece sadece birkac komut ile Kredi Kartı bilgilerini kopyalamak, hedef ddos ​​saldırı yapmak spam gondermek, solucan yaymak çok kolay siteye.

MessageLabs’den Matt Çavuş, botnet’ler Hakkında şu sözleri sarfediyor: ‘Güç Olarak botnet’ler, Tüm süperbilgisayarları geride bırakıyor.’

NOT: DDOS saldırıları, Hakkında Satım detaylı Bilgiye konumuzun ortalarında Bulabilirsiniz.

Botnet Nedir?

Bot kelime Olarak robotun kısaltılmış halidir. Hackerlar, bilgisayarınızı bot adı Verilen zombiye çevirerek amaçları doğrultusunda sizi kullanırlar. Tarayıcınıza bu t? Bir virüsün Olması, Sizin haberiniz Olmadan İnternet Üzerinden otomatik Görevleri gerçekleştirebilir.

Botneti tam Olarak açıklayacak olursak, korsan Tarafından, Zararlı Yazılım trojan (sıçan) ‘ın Çeşitli bilgisayar sistemlerine bulaştırılarak bu bilgisayardaki yetkilere Sahip olmak demektir. Bir botnet Trojani Sisteme bulaştıktan Sonra artık o bilgisayar Bir zombiye dönüşerek botnet yöneticisinin onu istediğini YAPMAYA hazır hale gelmektedir.

En Güçlü Botnet? Botnet Ağı Hakkında Bilgiler

Botnet’in en önemli Diğer Noktası trojan’ın bulaştığı sistem sayısıdır. Örneğin; Trojan 1 Bilgisayara bulaşırsa 1 bot (zombi), 100 bin PC’ye bulaşırsa 100 bin bot (yüz bin zombi) demektir, elinde. Buda Sudur ki, 100 bin Kişinin personal Bilgileri habersizce ele geçirilmiş OLUP, sadece ve sadece birkac tuş ile elindeki binlere botu tek Bir Hedefe yönlendirerek, sistemi devre dışı bırakmanın ne kadar kolay olabileceği.

100-1000 arası ele geçirilmiş zombi Bilgisayara bot. 1000 ‘den Daha Fazla ele geçirilmiş (göster hatta milyonlarca Olabilir) bilgisayar ağlarınada botnet ağı adı verilir.

Zombi Bilgisayar Nedir? Zombi Ağı Nedir?

Onu sistem birer zombi bilgisayardır bulaştığı Botnet trojanının. Zombi’ler korsan Tarafından sistem açığı bulunarak hacklenilen ziyaretinde Cardio ZAMANDA pc’nizdeki Tüm personal bilgiler, iletişim ziyaretinde veri ağının takip edilmesine açık bilgisayarlardır.

Botnet ağındaki Tüm Zombiler, Sadece Bir Bilgisayardan (korsan) komut verilerek yönlendirilir.

Zombiler özellikle DDOS Saldırının Merkezinde bulunan, ancak saldırı fiilinden haberdar dahi olmayan korsan Tarafından ele geçirilmiş makinalardır ettik. GENELLİKLE anti-virüs kullanmayan, onun reklama tıklayabilen, sık sık indir (indirme) yapan bireylerin zombi olma olasılığı yüksektir. Zombiler en çok DDOS saldırısı yapılmak için sömürülür. Haberiniz Olmadan Bir zombi ordusunun parçası olabilirsiniz.

admin

UN5T48L3

I'm nobody. I'm a tramp, a bum, a hobo. I'm a boxcar and a jug of wine. And a straight razor... if you get too close to me.

Botnet nedir, DDOS Nedir, Zombi Ağı Nedir?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

UN5T48L3 Cyber Security

20 User(s) Online Join Server